8 травня – День пам’яті та примирення

Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. 8 травня у школі були проведені виховні години “Пам’ятаємо. Не забудемо. Переможемо.”, які закінчилися хвилиною мовчання за загиблими у Другій світовій війні та тими, хто сьогодні боронить нашу землю від ворога.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф. Але ми обов’язково переможемо!!! Слава Україні! Вічна пам’ять загиблим!!