День захисників і захисниць України!

14 жовтня Україна щорічно відзначає три славетних свята: День захисників і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю. Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. Вони мали на Січі церкву на її честь, а також ікону її Покрова. Ідучи в похід на ворога, козаки відправляли молебень до своєї Покровительки. Повернувшись щасливо з походу, складали їй подяку.
Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім. І нині українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір “мазепинка”, нарукавний тризуб. А гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.
Традиційно напередодні свята учні взяли участь у загальношкільній акції – «Вітальна листівка захиснику». Наші вітання вже знайшли своїх адресатів – воїнів, які боронять рідну землю від ворога. Волонтери напередодні свята передали наші щирі слова привітання воїнам.

Зі святом, наші захисники та захисниці!