День міста Київ – 2022!

Прекрасний Києве на предковічних горах!
Многострадальному хвала тобі, хвала!
Хай на просторищах, де смерть, як ніч, пройшла,
Воскресне день життя і весен неозорих!
За очі змучені дітей смертельно хворих,
За кров, що річкою гарячою текла,
За сквернені скарби, за чорні всі діла
Хай вороги твої розсиплються на порох!
Покари повної настав жаданий час!
Не пощербився меч, і світоч не погас,
Вершить свій правий суд свята людська скорбота!
Синам, що віддають життя за отчий дім,
Що волю принесли крізь непроглядний дим,
Наш Київ Золоті розкрилює ворота.
                                                                                                 Максим Рильський

2022 року наше рідне місто Київ відзначає своє 1540-річчя.
Вітаємо всіх з Днем Києва! Цього теплого травневого дня хочемо побажати улюбленій столиці всього доброго, світлого, спокійного. Нехай Київ завжди тішить своїх мешканців та гостей чистими вулицями, чистими помислами і чистими справами. Нехай це красиве місто дарує багато позитивних емоцій, приємних моментів і постійного кругообігу яскравих подій.
Традиція відзначати день народження Києва з’явилася у 1982 році. Саме тоді в Україні відсвяткували 1500-річчя від умовної дати заснування міста. Кожне місто, як і людина, має свій характер, душу, долю. Історія нашої рідної столиці, квітучого Києва, сягає корінням у глибину століть. Місто-трудівник, місто-воїн, воно впродовж усієї своєї багатовікової історії було і залишається прикладом для інших міст нашої країни.
Сьогодні в цей день Київ вкотре підтверджує свій статус міста-героя. Всі ми – герої. Хтось боронить свою землю від російських окупантів, які зазіхнули на незалежність України. Хтось допомагає сусідам, працює на благо рідного міста: лікує киян, навчає дітей, дбає про чистоту наших вулиць чи займається волонтерством.

Зі святом тебе, наш улюблений Києве!